» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
خرید و دانلود پایان نامه با موضوع بررسي رابطة بين استرس با فرسودگي شغلي در كارمندان و كارگران ايران خودرو ديزل آسیه سادات سیدی 1394/11/19 دسته بندی : علوم انسانی 0

گروهي از صاحب نظران رفتار سازماني فشار رواني را بيماري شايع قرن نامگذاري كرده‌اند شايد هم براستي دوران ما عصر فشارهاي رواني است. دوره‌اي كه در آن انسان بشر از هر زمان ديگر در معرض عوامل فشارزا قرارگرفته و مسائل ومشكلات بيشماري از هر سو او را احاطه كرده‌ است. این مطلب به طور تخصصی یه همین موضوع می پردازد و در موضوع بررسی رابطة بين استرس با فرسودگي شغلي در كارمندان و كارگران ايران خودرو ديزل تهیه شده است.

در پژوهش حاضر به بررسي رابطة بين استرس با فرسودگي شغلي در كارمندان اداري و كارگران كارخانة ايران خودرو ديزل پرداخته شده است.

بدين منظور تعداد 60 نفر از شاغلين ( 30 نفر كارمند اداري و 30 نفر كارگر) با استفاده از روش نمونه‌گيري تصادفي در دسترس انتخاب شدند. و سپس پرسشنامة فرسودگي شغلي با 22 ماده و پرسشنامه استرس با 10 ماده در مورد آنها اجرا شد.

يافته‌هاي حاصل از پژوهش نشان داد كه:

ـ بين فرسودگي شغلي كارمندان اداري و كارگران تفاوت معناداري وجود ندارد. 

ـ بين ميزان استرس كارمندان اداري و كارگران تفاوت معناداري وجود ندارد.

ـ بين فرسودگي شغلي و استرس رابطه معناداري وجود دارد يعني بين استرس و فرسودگي شغلي همبستگي متوسط مشاهده شده.

ـ بين فرسودگي شغلي و سابقه كار رابطه معناداري وجود ندارد. 


خرید و دانلود | 8,500 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط